5 مزیت اساسی کفش ایمنی در محل کار

با افزایش مداوم تولیدات صنعتی، جهانی شدن و استانداردهای بالای تولید صنعتی در قرن بیست و یکم، سلامت و ایمنی کارگران راه طولانی را در پیش دارد تا مسئولیت حقوق کارکنان را بر عهده بگیرد. تعداد آسیب‌های ناشی از کار به سرعت ده برابر افزایش یافته است که بیشتر آن را کارمندان متحمل می‌شوند. بر اساس چندین مطالعه گسترده انجام شده در سراسر جهان، تقریباً 25 درصد از دعاوی ناتوانی در محل کار به دلیل یک یا شکل دیگری از آسیب پا است. در این مطلب 5 مزیت اساسی کفش ایمنی در محل کار را برایتان بازگو می کنیم.

علت اصلی و مقصر اصلی قرار گرفتن مداوم و آسیب دیدگی پا عدم استفاده از محافظ برای کفش است که عدم وجود آن سبب آسیب دیدگی پا می شود. هزینه ریکاوری و پریشانی عظیمی که کارکنان با آن روبه‌رو می‌شوند بی‌میزان است و در همه جا در همه صنایع چه در مقیاس کوچک و چه بزرگ رایج است. از این پس، نیاز به معرفی کفش های ایمنی در محل کار برای تضمین حفاظت از کارکنان اهمیت بیشتری پیدا می کند. این روزها کفش های ایمنی با کیفیت را می توان از وب سایت های زیادی تهیه کرد. شما گزینه مناسبی برای خرید آنلاین کفش های ایمنی با بررسی انواع کفش های مختلف از برندهای مختلف دارید.

5 مزیت اساسی کفش ایمنی در محل کار

در اینجا به 5 مزیت ضروری کفش ایمنی در محل کار اشاره می کنیم:

1. پیشگیری از لغزش و سقوط

لغزش‌های پیش‌بینی‌نشده مانند زمین خوردن یا افتادن حوادث ناخوشایندی هستند که می‌توانند در هر محل کار اتفاق بیفتند و سالانه صدمات زیادی را به دنبال داشته باشند. بسیاری از کسب‌وکارها می‌توانند به اقداماتی مانند تدوین اقدامات سختگیرانه خانه‌داری و نصب نوارهای ضد لغزش کف برای کاهش شدید خطرات ناشی از این حوادث متوسل شوند. با این حال، هیچ جایگزینی برای کفش ایمنی مناسب که محافظت بیشتری در برابر سقوط، افتادن و لغزش ایجاد کند وجود ندارد. کفش‌هایی با کشش خوب می‌توانند اصطحکاک را کاهش داده و به جلوگیری از افتادن در محیط‌های لغزنده کمک کنند.

همچنین به جلوگیری از افتادن از نردبان کمک می کنند، که به ویژه زمانی که افراد کفش هایی با آج های مناسب روی آن ها نمی پوشند، رایج هستند.

2. محافظت در برابر سوختگی

سوختگی‌های خطرناک ناشی از آتش‌سوزی‌های صنعتی تقریباً در هر محل کار ممکن است اتفاق بیفتد، بنابراین سوختگی ناشی از مواد شیمیایی و موادی مانند سیمان و غیره نیز ممکن است رخ دهد. کفش‌های ایمنی ساخته شده از مواد محکم و بادوام می‌توانند از سوختگی‌های نامطلوب ناشی از پاشیدن مواد شیمیایی، پاشش فلزات و سایر مواد خطرناکی که می‌توانند باعث آسیب شوند، جلوگیری کنند.

3. گرم نگه داشتن پا در شرایط آب و هوایی مختلف

در برخی نقاط، هوای سرد و سخت می تواند راه را برای آسیب هایی مانند سرمازدگی و هیپوترمی هموار کند و این خطرات را نباید نادیده گرفت. کارمندانی که در خارج از خانه در طول زمستان های سخت و خشن کار می کنند، همراه با کارمندانی که در یک محیط آرام کار می کنند، در معرض خطر هستند. بنابراین، گرم و راحت نگه داشتن پاها همراه با مجموعه ای از اقدامات دیگر در محل کار بسیار مناسب  و حیاتی است.

چرا کفش ایمنی بپوشیم؟

4. مقاومت در برابر خستگی

خستگی می تواند یک مشکل آزاردهنده بزرگ برای کارگرانی باشد که تمام روز را می ایستند، به خصوص روی سطوح سخت مانند بتن. ماهیچه های پا، ساق پا، پشت و سایر قسمت های مهم بدن ممکن است خسته شوند، به خصوص زمانی که کارمندان کفش مناسب نمی پوشند. کفش‌های ایمنی انعکاسی، بالشتکی راحت برای مچ پا و حمایت قوس متعادلی ایجاد می‌کنند که می‌تواند هر گونه فشار غیرضروری روی ماهیچه‌ها را کاهش دهد و در نتیجه کارمندان کمتر خسته شوند. این جنبه به آنها کمک می کند تا در کار خود هوشیارتر باشند و به آنها امکان می دهد کارهای خود را ایمن و کارآمدتر انجام دهند.

5. ناجی در برابر خطرات الکتریکی

همانطور که همه ما می دانیم برق، خطرات زیادی را در محل کار به همراه دارد. کارگران مستعد شوک الکتریکی احتمالی ناشی از اتصال کوتاه و غیره هستند. برای کاهش احتمال تصادف الکتریکی، می‌توان از کفش‌های ساخته شده از چرم، لاستیک یا مواد دیگر که رسانای بد برق هستند استفاده کرد. این اقدامات احتیاطی به طور قابل توجهی خطر ناشی از سیم های برهنه، سیم پیچ ها، هادی های برق و غیره را کاهش می دهد.

7 درصد از زخم های ناشی از حوادث محل کار، آسیب های پا است. کفش های ایمنی باید توسط کارفرما تهیه، نگهداری و تعویض شوند. کارمندان باید هنگام کار یا ورود به مناطق پرخطر از این کفش ها استفاده کنند. بازرسی کار حق دارد کارفرما را تحریم کند اگر کارفرما کفش ایمنی مناسب برای هر کارمند تهیه نکند.

کفش های ایمنی در درجه اول برای محافظت از پای کاربر طراحی شده اند، اما کفش های ESD همچنین از قطعات الکترونیکی در برابر تخلیه الکترواستاتیک محافظت می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
موقع ثبت سفارش نگران پولش نباش | در فروشگاه فرتاک در زمان ثبت سفارش نیاز به پرداخت هیچ هزینه ای ندارید.همین الان امتحان کن!
+
بستن
مقایسه