مدت زمان استفاده از گوش گیر ایمنی

سر و صدا می تواند تحریک کننده باشد. اگر بلند یا طولانی باشد، ممکن است به طور موقت یا دائم به شنوایی شما آسیب برساند. بهترین راه برای کاهش خطر آسیب به شنوایی، حذف یا کاهش سطح نویز در منبع است. شاید برای شما هم سوال پیش آمده که مدت زمان استفاده از گوش گیر ایمنی چقدر است ؟! از آنجایی که این همیشه ممکن نیست، انواع مختلفی از محافظ شنوایی در دسترس است. اینها به گونه ای طراحی شده اند که میزان نویز را تا حدی کاهش دهند که به شنوایی شما آسیب نرساند.

در حین کار باید در هر جایی که احتمال دارد با صدای بلند مواجه شوید از محافظ شنوایی یا گوش گیر ایمنی استفاده کنید. واضح‌ترین منطقه روی آسفالت فرودگاه است، جایی که حتی قرار گرفتن کوتاه مدت در معرض صدای موتور جت می‌تواند منجر به آسیب طولانی‌مدت یا غیرقابل برگشت به شنوایی شود. قرار گرفتن طولانی مدت در معرض سطوح صدای متوسط ​​نیز ممکن است باعث آسیب دائمی شود.

مدت زمان استفاده از گوش گیر ایمنی

گوش گیرها فقط برای استفاده کوتاه مدت طراحی شده اند، به عنوان مثال نیم ساعت (برای محافظت در برابر سطوح پایین تر سر و صدا می توان برای مدت طولانی تری از آنها استفاده کرد). برای سطوح نویز بسیار بالا، به عنوان مثال از موتورهای جت، محافظ گوش باید استفاده شود. برخی از افراد گوش گیرها را ناراحت کننده می دانند و اگر به طور دقیق تمیز نشوند، می توانند خطر عفونت گوش را افزایش دهند.

گاهی اوقات محافظ های گوش در محیط های گرم کاری و فقط سطح نویز را کاهش می دهند نه از بین بردن آن! شما باید مطمئن شوید که گوش گیرها به درستی در گوش قرار می گیرند و گوش گیره کاملاً با کناره سر شما تماس دارند.

مزایا و محدودیت های گوش گیر و گوش بند چیست؟

هر دو نوع محافظ شنوایی هستند و مزایا و معایبی دارند. گوش گیرها می توانند قابل استفاده مجدد یا یکبار مصرف باشند. از جنبه مثبت، استفاده از آن‌ها ساده است، ارزان‌تر است و اغلب هنگام استفاده در مناطق کار گرم یا مرطوب، راحت‌تر هستند. برخی از معایب این است که محافظت کمتری نسبت به برخی از گوش بندها در برابر نویز ایجاد می کنند. گوش گیر به اندازه گوش بند قابل مشاهده نیستند و بررسی اینکه آیا کارگران آنها را پوشیده اند یا خیر، برای سرپرست دشوارتر می شود.

گوش بندها می توانند با توجه به جنس و عمق و نیروی هدبند متفاوت باشند. گوش‌بندها معمولاً محافظت بیشتری ارائه می‌کنند، اگرچه این همیشه درست نیست. از جنبه منفی، آنها گران تر هستند و اغلب راحت تر از پریزها هستند، به خصوص در مناطق گرم کار. جنبه های انسانی محافظ شنوایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا تنها نوع مفید محافظ، محافظی است که در واقع استفاده می شود. برخی افراد انواع خاصی از محافظ ها را نمی پذیرند. هر انسانی متفاوت است و آناتومی گوش و مجرای گوش می تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد.

این ایده خوبی است که کارفرما انواع مختلفی از محافظ شنوایی را که کارگران می توانند از بین آنها انتخاب کنند، با در نظر گرفتن دلایل ایمنی یا بهداشتی برای عدم ارائه نوع خاصی از محافظ ارائه دهد. به این معنا که اگر سطح سر و صدا خیلی زیاد است یا از نظر بهداشتی ناکافی است، نباید از یک نوع محافظ استفاده کرد. برای مثال، گوش‌گیرهایی که در محیط‌های گیاهی مورد استفاده قرار می‌گیرند، جایی که افراد در طول روز مجدداً از آن‌ها استفاده می‌کنند و اغلب آنها را با انگشتان کثیف دوباره وارد می‌کنند، می‌توانند آلودگی و باکتری را به گوش وارد کنند و باعث عفونت گوش شوند.

آیا گوش گیر ایمنی عوارض جانبی دارد؟

گوش گیرها عموماً ایمن هستند. با این حال، آنها عوارض جانبی بالقوه ای دارند، به خصوص اگر به طور منظم از آنها استفاده کنید. با گذشت زمان، گوش‌گیرها می‌توانند جرم گوش را به داخل گوش برگردانند و باعث تجمع آن‌ها شوند. این می تواند باعث مشکلات متعددی از جمله کم شنوایی موقت و وزوز گوش شود. گوش گیر همچنین می تواند باعث عفونت گوش شود. در حالی که ممکن است به دلیل تجمع جرم گوش اتفاق بیفتد، باکتری هایی که روی گوش گیرها رشد می کنند نیز می توانند باعث ایجاد آنها شوند. عفونت گوش اغلب دردناک است و در صورت عدم درمان می تواند عوارض پایداری مانند کاهش شنوایی داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
مهم:باتوجه به نوسانات شدید ارزی در کشور تا ثبات وضعیت، امکان ثبت سفارش به صورت آنلاین وجود ندارد و فقط فروش تلفنی فعال است.09126050934
+
بستن
مقایسه