5 نکته که قبل از خرید کلاه ایمنی

شکنندگی سر انسان به حدی است که حتی کوچکترین ضربه ای که به آن وارد می شود، گاهی می تواند منجر به مرگ در محل کار شود، بدون اینکه جایی برای کمک های اولیه و درمان بعدی توسط پزشکان باقی بماند. یک نظرسنجی اخیر که در تمام بیمارستان‌های شهرهای بزرگ انجام شده است نشان می‌دهد که از تمام مرگ‌ومیرهای ناشی از تصادفات که هر ساله گزارش می‌شود، اکثریت قابل توجهی از آنها فقط به دلیل صدمات متعدد به سر ایجاد می‌شوند. کارگران ساختمانی در برابر آسیب‌های سر بسیار آسیب‌پذیر هستند. به همین منظور تجهیزات ایمنی فرتاک در این مطلب به  5 نکته که قبل از خرید کلاه ایمنی باید در نظر داشته باشید اشاره می کند.

از میان تمام افرادی که در معرض خطر مرگ ناشی از صدمات سر قرار دارند، کارگران ساختمانی احتمالاً بیشترین خطر را دارند. کارگران ساختمانی هفته به هفته تمام روزهای خود را در مکان‌های پرخطر می‌گذرانند، جایی که می‌توانند به چندین روش به سر خود آسیب برسانند. چند مورد از متداول‌ترین راه‌هایی که کارگران ساختمانی می‌توانند به سر خود آسیب برسانند، ضربه خوردن به سر توسط جسمی است که در حال سقوط یا عبور از آن است. از مجروح شدن بر اثر کوبیدن سرشان به اجسام بیرون زده و صدمات ناشی از پرتابه ناشی از تاب خوردن اجسام.

اینجاست که اهمیت کلاه ایمنی مشخص می شود. کلاه ایمنی کلاهی است که به منظور جلوگیری از صدمات وارده به سر، تا حد امکان و کاهش ضربه وارده به سر در اکثر موارد دیگر استفاده می شود. توانایی کاهش شدت ضربه به سر باعث می شود کلاه ایمنی چیزی کمتر از یک “نجات دهنده” نباشد. ناگفته نماند که کارگران باید کلاه ایمنی را فقط از تولیدکنندگان معتبر بخرند و نه از تولیدکنندگان ناشناخته ای که کلاه ایمنی را با قیمت بسیار پایین می فروشند.

5 نکته که قبل از خرید کلاه ایمنی باید در نظر داشته باشید

این روزها کارگران حتی ممکن است کلاه ایمنی را به صورت آنلاین خریداری کنند. کارگری که در محیط‌های خطرناک و پرخطر کار می‌کند، نباید فراموش کند که کلاه ایمنی که از آن استفاده می‌کند یا توسط کارفرما اختصاص داده شده است، واقعاً کیفیت خوبی دارد و در صورت داشتن این کلاه ایمنی در واقع جان او را نجات می‌دهد.

کلاه ایمنی فقط از صدمات ناشی از سقوط اجسام نیست که از کارگران محافظت می کند، کلاه ایمنی کارگران را در برابر بسیاری از حوادث ناگوار دیگر نیز محافظت می کند. بنابراین بسته به نوع محیطی که یک کارگر در آن مشغول است، باید اطمینان حاصل کند که کلاه ایمنی او به خوبی مجهز است.

به عنوان مثال، کارگری که در یک کارگاه ساختمانی کار می کند باید مطمئن شود که کلاه ایمنی او می تواند مقاومت یکسانی در برابر ضربه های جانبی ایجاد کند. کارگری که در اطراف سیم‌های برق کار می‌کند باید مطمئن شود که کلاه او مقاومت کافی در برابر شوک الکتریکی دارد و کارگری که در دمای زیر صفر کار می‌کند باید اطمینان حاصل کند که کلاه ایمنی از ایجاد سرمای گزنده در گوش‌ها و پیشانی جلوگیری می‌کند.

  • نوع کلاه ایمنی

نوع کلاه ایمنی و ساخت آن نیز برای کارگران اهمیت زیادی دارد. کلاه ایمنی سخت، کلاه ایمنی مشعل، کلاه ایمنی تهویه شده، انتخاب باید به طور مناسب و مطابق با محیط انجام شود. کلاه ایمنی دارای قله ای است که از چشم ها در برابر تابش مستقیم نور خورشید محافظت می کند. این برای کارگرانی که در محیط‌های بیرونی کار می‌کنند از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است، زیرا آنها را قادر می‌سازد به درستی ببینند و توسط تابش نور خورشید کور نشوند.

نتیجه گیری نهایی در مورد استفاده از کلاه ایمنی

  • رنگ کلاه ایمنی

رنگ کلاه ایمنی ممکن است برای خیلی ها نقش فانتزی و تزئینی داشته باشد، اما در واقعیت، رنگ نقش بسیار مهمی در تنظیمات واقعی محل کار دارد. کلاه ایمنی با رنگ روشن، مخصوصاً کلاه ایمنی سفید رنگ، نسبت به کلاهی که رنگ تیره دارد، برای انعکاس گرما بهتر مجهز است. علاوه بر این، یکی دیگر از مزایای استفاده از کلاه ایمنی رنگ روشن این است که دید همکار را در شرایطی که به خوبی روشن نیست، بسیار آسان می کند. بسیاری از کلاه های ایمنی با نوارهای چسب بازتابنده چسبانده می شوند تا در محیطی که نور ضعیفی دارد، کارگر متمایز شود. با این حال، قبل از انجام چنین کاری، باید دفترچه راهنمای سازنده را بررسی کنید تا مطمئن شوید که کیفیت مواد پوسته کلاه در نتیجه آن به خطر نیفتد.

  • در دسترس بودن لوازم جانبی

یک کلاه ایمنی باید با در نظر گرفتن ضمائم اضافی که ممکن است نیاز به چسباندن به آن داشته باشند انتخاب شود. به عنوان مثال، کارگری را در نظر بگیرید که در یک مکان بادخیز مشغول به کار است، جایی که کلاه او همیشه در معرض خطر منفجر شدن است. این را می توان با استفاده از کلاه ایمنی که دارای بند چانه برای محکم کردن آن در جای خود است، برطرف کرد. کلاه ایمنی باید دارای چراغ جلو باشد یک معدن یا حتی کار در فضای باز در شب الزام می کند که از کلاه ایمنی همراه با چراغ های جلو استفاده شود تا از برخورد با هر گونه حادثه جلوگیری شود.

  • راحتی و تناسب کلاه ایمنی

راحتی کلید استفاده موفقیت آمیز از هر محصولی است تا هدف مورد نظر خود را برآورده کند. این مورد برای کلاه ایمنی نیز کاربرد دارد. کارگران باید مطمئن شوند که با استفاده از کلاه ایمنی برای مدت طولانی روز کاری راحت هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
موقع ثبت سفارش نگران پولش نباش | در فروشگاه فرتاک در زمان ثبت سفارش نیاز به پرداخت هیچ هزینه ای ندارید.همین الان امتحان کن!
+
بستن
مقایسه