حفظ سلامت پا با کفش ایمنی

کفش ایمنی یا همان کفش کار یکی از تجهیزات ایمنی  در محیط کار محسوب می شود. حفظ سلامت پا با کفش ایمنی یکی از نکات بسیار مهمی است که می بایست در محیط های کاری پر خطر مورد تاکید قرار گیرد. کفش ایمنی در مدل و انواع مختلف توسط تولید کنندگان بسیاری وارد بازار شده و به فروش می رسد. کفش ایمنی وظیفه محافظت از پا و انگشتان پای کارگر را بر عهده دارد. از قدیم گفته اند که پا قلب دوم انسان است.

کفش ایمنی علاوه بر این که از پای کارگر و انگشتان او محافظت می کند، خستگی ناشی از کار را در پا به حداقل می رساند. هر چه کارگر احساس خستگی کمتری داشته باشد، بهتر می تواند کار کند و در نتیجه راندمان کار افزایش خواهد یافت.

در این مقاله قصد داریم تا در مورد حفظ سلامت پا با کفش ایمنی و ویژگی های یک کفش ایمنی مناسب بحث کنیم.

به منظور حفظ سلامت پا با کفش ایمنی، چه نکاتی را در خرید کفش رعایت کنیم؟

برای حفظ سلامت پا با کفش ایمنی لازم است نکاتی را مد نظر قرار دهیم. نکته اول این است که کفش ایمنی می بایست با توجه به شرایط کار و محیطی که فرد در آن فعالیت می کند انتخاب شود. کفش ایمنی از جمله تجهیزات ایمنی محسوب می شوند و باید ایمنی و محافظت کامل را با توجه به شرایط خطر سازی که بر محیط کار حاکم است فراهم کند. کفش ایمنی می بایست از مواد مرغوب و درجه یک تهیه شود. استفاده از مواد با کیفیت نظیر رویه چرم و زیره با دوام باعث افزایش کیفیت و استحکام کفش ایمنی خواهد شد.

به منظور حفظ سلامت پا با کفش ایمنی، لازم است که کفش ایمنی از تنفس پذیری کافی برخوردار باشد تا پای فرد دچار تعریق نشده و احتمال بروز بیماری های قارچی نیز کاهش یابد. همچنین ضروری است که کفش ایمنی بتواند در روزهای سرد زمستانی، پای کارگر را گرم نگه دارد و از نفوذ آب به پا نیز جلوگیری کند.کفش ایمنی باید ضد لغزش باشد تا بتواند از کارگرانی که در محیط های لغزنده مانند کارخانجات صنعتی و یا رستوران ها کار می کنند به خوبی محافظت کند. کفش ضد الکتریسیته نیز گزینه مناسبی برای محافظت از کارگرانی است که در معرض خطر برق گرفتگی قرار دارند.

کفش ایمنی چه تاثیری بر عملکرد و راندمان کاری افراد خواهد داشت؟

حفظ سلامت پا با کفش ایمنی باید توسط کارفرمایان در محیط کار به طور جدی مورد تاکید واقع شود. کارفرمایان موظف به تهیه کفش ایمنی مناسب و با کیفیت برای کارگران خود هستند و در صورت سرپیچی از این امر مهم، طبق قانون کار جریمه خواهند شد.

استفاده از کفش نامناسب می تواند باعث بروز آسیب های جدی در فرد شود. یک کفش ایمنی باید به گونه طراحی و ساخته شود که از وارد آمدن فشار به پا جلوگیری کند. در صورتی که پا در کفش راحت نباشد باعث می شود که فرد دچار فرسودگی و خستگی گردد.  هنگامی که فرد در محیط کار کمتر خسته شود، راندمان کاری اش بیشتر شده و با تمرکز و انرژی بیشتری به کار خود ادامه می دهد.

 استفاده از کفش نامناسب باعث بروز بیماری هایی از جمله کمر درد خواهد شد و بدین ترتیب فرد نمی تواند کار خود را با انرژی و دقت کافی انجام دهد. بنابراین استفاده از یک کفش ایمن و استاندارد باعث افزایش بازدهی در کار خواهد شد. بهتر است برای خرید کفش ایمنی با کیفیت به مرکز خرید معتبر مراجعه کنید تا از خرید خود پشیمان نشوید.

تصویری از کفش ایمنی ضد لغزش
  • تیم تحریریه
  • فروردین 12, 1402
  • 151 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
موقع ثبت سفارش نگران پولش نباش | در فروشگاه فرتاک در زمان ثبت سفارش نیاز به پرداخت هیچ هزینه ای ندارید.همین الان امتحان کن!
+
بستن
مقایسه